Stan prac budowlanych 20 stycznia 2014

Wszyscy na budowie zaangażowani są obecnie przy wykończeniach klatek schodowych i szlifowaniu detali. Przed oddaniem lokali trzeba też zrobić gruntowne sprzątanie, ale to dopiero jak malarze, tynkarze i elektrycy zakończą swoją pracę.

Przedstawiciel Ronsona potwierdził, że monitoring będzie, a kamery zasięgiem obejmą wszystkie wejścia do klatek. W II etapie zamontowanych będzie sześć kamer zewnętrznych. Jedna kamera od ul. Radzanowskiej obejmie zasięgiem wejście do klatki D, dwie kamery od ul. Przyce będą kamerowały wejścia do klatek C i B, dwie kamery nad wjazdem do garażu skierowane w przeciwnych kierunkach  zasięgiem będą obejmowały wejścia do klatek A i B, jedna kamera przy wjeździe do garażu będzie kamerowała wjeżdżające i wyjeżdżające samochody. Ponadto kilkadziesiąt kamer zostanie zainstalowanych na obu poziomach garażu. Kamery na zewnątrz mają być zainstalowane jeszcze w tym miesiącu.

Pomieszczenie ochrony będzie w klatce A, ale bez widoku na wejścia do klatek. Ochrona będzie bazowała na obrazie z kamer oraz własnych obchodów terenu osiedla.

Na budowie II etapu hula wiatr, ale być może to z powodu mrozu. Od poprzedniej sesji przybył strop i dodatkowe zbrojenia – nie jest więc tak, że nic zupełnie się nie dzieje.

Zapisz się do newslettera i dostawaj powiadomienia o aktualizacjach na Blogu.

 

Tagi:
Napisano w Budowa
96 komentarzy, opinii i uwag dla “Stan prac budowlanych 20 stycznia 2014
 1. Tomek pisze:

  Witam,
  a czy odnośnie tych kamer, mógłbyś podać jakis typ? firmę? Żeby można ocenić czy faktycznie są słabej jakości??? Czy wnosisz tak tylko po brzydkiej/słabo wyglądającej obudowie?

  • Mariusz pisze:

   Odnosnie szcegółowych parametrów i typu trzeba bedzie napisać do działu technicznego Ronsona aby konkretnie podali, ale mozesz sie nie spoddzewać wieczorem w tych kamerkach za dużo nie bedzie widać. Moze napisze maoia do Ronsona z konkretnym pytaniem. Nie zmienia to faktu ze jednak brakuje kamer bezpośrednio skierowanych na „twarz” wchodzących do kaltek…

   • Tomek pisze:

    A dlaczego mam się nie spodziewać że będzie dużo widać? Przecież nawet nie wiemy co tam wisi? Równie dobrze może miec przydką obudowę ale sprzęt może być porządny. Wydaje mi się że zarzucanie Ronsona mailami tylko dlatego, że niewiadomo co tam jest, nie ejst dobrym pomysłem. Projektuje takie systemy i naprawde nie ma co się sugerować obudową, bo te nowe kamery, nawet słabszej jakości mają naprawde dużo lepsze parametry niż kamery starszego typu.

    A co do kamer na wejściu do klatki, to także nie jest na 100% pewne, że powinny tam być. Bo może twarz osoby wchodzącej widać będzie na jakiejś sąsiedniej kamerze. (nie wiem jak są rozmieszczone dlatego piszę „może”). Chociaż równie prawdopodobne jest to że komuś się zapomniało i nie skopiowało

    • Mariusz pisze:

     Taka kamra skierowana bezpośrednio na wchodzących do klatki jest zamontowana w klatce D. Mysle ze powinny pojawić się tez dodatkowo takie kamery bezpośrednio na wchodzących w klatce A i B od jana kazimierza. Oprócz tych dwóch które monitorują elewacje budynku z zewnątrz.

 2. Mariusz pisze:

  Zapewne już teraz będzie ciężko przycisnąć dewelopera aby zakupił drugie profesjonalne kamery i je wymienił. Problem jest taki ze może w dzień obraz z kamer będzie w miarę ok jednak po zmierzchu czy w nocy przy sztucznym oświetleniu będzie mało co widać. Zamontowane kamery na elewacji tak jak teraz są też potrzebne jednak mysle ze są jeszcze dodatkowo potrzebne 4 kamery skierowane bezpośrednio na wchodzących do klatki. Tak aby można było rozpoznać twarz osoby wchodzącej. Mamy tylko 4 klatki wiec to tylko cztery dodatkowe kamery. Deweloper zdecydował się na bardzo tanie w porównaniu z tymi jak np. na wola prestiage wiec dokupienie dodatkowo czterech nie bedzie dla niego wydatkiem. Można byłoby je zamontować newet w środku klatki gdzieś na dole np. przy skrzynkach pocztowych czy gdzieś obok. Na razie może uważacie że to jest na wyrost jednak wszyscy zmienią zdanie gdy pojawia się pierwsze zniszczenia które bedize trzeba pokrywać z naszej kieszeni bądź kradzieże. To co naciskamy Ronsona aby dokupił 4 kamery i zamontował po jednej na dole w każdej z klatek ? bo tak jak spojrzycie na te kamery to nawet nie bedzie widać kto tak naprawdę wchodzi. Mogę liczyć na jakeiś wsparcie ? Proponuje aby każdy wysłał do ronsona prośbę o montaż jeszcze dodatkowo jednej kamery w każdej z kaltek. Jeśli zakupił takie tanie, a nie profesjonalny monitorig to mogłby przecież kupić coś dodatkowo. Napisze każdy z Was maila w tej sprawie do Ronsona ? lub zadzwoni ? Jest nas dużo wiec RAZEM moglibyśmy przeforsować i nakłonić dewelopera aby dokupił te 4 kamery i zamontował w klatkach. Kiedyś kupowałem nowe mieszkanie tylko ze mniejsze w innej dzielnicy. Jak zawsze były zniszczenia, ktoś coś ukradł… a wtedy pierwsza rzeczą były tylko nagrania z monitoringu. Dlatego uważam ze to az tak bardzo wazne. Co Wy na to i na mój pomysł ??? Pomożecie ??? Naciskamy ?

 3. Zakapior pisze:

  Monitoring i to tylko dobrej klasy okolica osiedla z obu stron nie ciekawa

 4. Ela pisze:

  W dniu wczorajszym byłam w biurze Ronson, ale nie ma tam kompetentnej osoby ;/ Pozwolenia nie ma a mieszkania prawdopodobnie zaczną oddawać 24 lutego – co też nie jest pewne.

  Pozdrawiam

  • Marcin pisze:

   Oficjalne Info od RONSONA:

   Szanowni Państwo,

   W załączeniu przesyłam pakiet informacji bieżących z inwestycji ESPRESSO w Warszawie.

   Dodatkowo uprzejmie informujemy, że pozwolenie na użytkowanie nie zostało jeszcze uzyskane, natomiast jesteśmy już po wizycie SANEPIDu i Straży Pożarnej.

   Odbiory mieszkań rozpoczną się po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i zostaną o nich Państwo poinformowani, zgodnie z zapisami umowy, listownie.

   Niektóre osoby, mają w umowie zapisany „planowany termin zakończenia budowy” na styczeń 2013r, są to osoby, które podpisywały umowę zanim rozpoczęła się budowa i nie był znany dokładny harmonogram robót, pozostałe umowy mają termin odbiorów zgodny z oficjalnym harmonogramem robót i jest to koniec marca 2014r.

   Budowa była przyspieszona i istniała realna możliwość zakończenia jej w grudniu, niestety z powodów niezależnych od nas, nie zakończyła się w grudniu, jednak nie ma żadnych opóźnień w stosunku do oficjalnego harmonogramu i do połowy marca odbędziecie Państwo odbiory.

   Pomiary geodezyjne mieszkań poznacie Państwo w czasie odbiorów, będą one podane w protokołach.

   Uprzedzamy, że nie będziemy udzielać odpowiedzi indywidualnie. Wszystkie Państwa uwagi i zapytania będziemy uwzględniać i odpowiadać w kolejnych pakietach informacyjnych.

   • Łukasz pisze:

    Potwierdzam.
    Też dostałem tego maila. Dodam jeszcze, ze w załączonym pliku jest informacja, że pozwolenie na użytkowanie mają uzyskać cytuję: „W pierwszej części lutego 2014 r.”

   • Justyna pisze:

    Dziś rozmawiałamz Panią z działu technicznego, od której otrzymałam rónież wiadomość mailową, podobnie jak Państwo. Kobieta jest niepoważna, tydzień temu ustaliła ze mną termin odbioru mieszkania na 18 lutego ze wskazaniem dokładnej godz. Przelałam całość pieniędzy za mieszkanie, gdyż do odbioru kluczy wszystko miało być uregulowane. Poprosiła także o skontaktowanie się z księgowym o przygotowanie obiegówki. Kasa dotarła na konto a dziś otrzymałam maila, że nie ma pozwolenia. Zadzwoniłam do niej,wyparła się wszystkiego. Dosłownie śmiała mi się do słuchawki mówiąc, że nic takiego nie mogła mówić bo przecież nie ma pozwolenia, a ja mylę pojęcia. To są żarty! ale jak można wprowadzać ludzi w taki błąd. i to ma być człowiek kompetentny. brak słów

   • Justyna pisze:

    Zawiodłam się,że w taki sposób traktują ludzi. Zapytałam co w związku z planowanym odbiorem, który miał się odbyć 18 lutego, odpowiedziała, ” no jeśli chce Pani przyjść postać to bardzo proszę”..

    • Margo pisze:

     Justyna, nie masz w umowie zapisu mówiącego o tym, że wpłata ostatniej transzy musi nastąpić w ciągu tygodnia od odbioru technicznego?

    • Margo pisze:

     W umowie bądź załączniku do umowy czyli harmonogramie płatności.

    • Mariusz pisze:

     Jak ostatnio dzwoniłem do działu technicznego ronsona to dowiedziałem sie ze odbiory będą jakoś na poczatku marca, a pozwolenie na uzytkowanie jest planowane na 24 lutego… ale co z tego wyjdzie to jeszcze nie wiadomo

 5. Mariusz pisze:

  Widziałem założony został już monitoring. Nadal trwały jakieś drobne prace na klatkach schodowych. Mam porobionych trochę zdjęć z zewnątrz budynku oraz monitoringu wiec jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę przesłać na maila, chociaż nie są zbyt wysokiej jakości. Niestety nie zostały zamontowane profesjonalne kamery jak ma to miejsce na innych osiedla budowanych na Jana Kazimierza – takie jak widzimy na wola prestiage, osiedlu symfonia, czy villa arte budowanych niedaleko. Zamontowane zostały lipne małe kamerki kilkukrotnie tańsze od normalnych, można powiedzieć „takie zabawki na pokaz”. Kiedyś mieszkałem na usrsynowie i na osiedlu mieliśmy podobny monitoring. Ktoś w garażu podziemnym zniszczył samochód, czy z zewnątrz budynku pomalował ścianę to często nie można było zbytnio nawet rozpoznać czy to kobieta czy facet. Chociaż na początku ludzie uważają ze monitoring jest mało ważny to jesli coś się wydarzy to jest to jedyne cenne źródło informacji Tak naprawdę z takich kamerek wieczorem to można stwierdzić czy tylko ktoś przeszedł. Profesjonalne kamery takie jak ma wola prestiage np. kosztuje nawet do 1000 zł my mamy pewnie za kilkanaście złotych. Ewidentnie cieńcie kosztów przez RONSONA. Może sporo z was powie ze jest wiele osiedli bez kamer i jakoś ludzie żyją i nasze wystarczą. Należy zauważyć ze jeszcze nie zaczęliśmy mieszkać a już są zniszczenia. Został już zniszczony jeden słupek ogrodzenia oraz rozerwana siatka ogrodzenia na rogu przy ulicy Radzanowskiej. Zniszczył to jeden z parkujących samochodów zapewne klient bądź pracownik drukarni czy tam jakiegoś innego baraku cofając nie zauważył słupka ogrodzenia. Teraz zapewne koszt siatki czy naprawy poniesie deweloper i to naprawi. W przyszłości jednak to my będziemy ponosić koszty takich zniszczeń. A co nam z takiego monitoringu jak wieczorem z tych kamerek nie będzie można rozpoznać numerów rejestracyjnych bądź rysów twarzy. A jak to bywa zawsze jakeiś ogrodznie ulegnie zniszczeniu, ktoś namaluje jakiś napis na ścianie itd itp. i to mieszkańcy będą ponosić koszty dewastacji

  • Ela pisze:

   W pełni się zgadzam, że monitoring jest bardzo istotny dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszego mienia. Zaczną się remonty mieszkań i kradzieże materiałów, no i bezkarność dla złodziei bo jak ich namierzymy?

   • Mariusz pisze:

    Ela, odezwij się proszę do mnie na maila zaku2211@o2.pl będę pisał do Ronsona w sprawie montażu dodatkowo 3 kamer skierowanych bezpośrednio na wchodzących tak jak jest to zamontowane w klatce D a brakuje w A i B i C. Potrzebuje większego poparcia inicjatywy zamontowania dodatkowo 3 kamer.

  • Mariusz pisze:

   Dodam jeszcze ze od strony wewnętrze budynków czyli na patio nie ma żadnej kamery.

  • Jarek pisze:

   Mariusz ma rację, takie słabe kamery w niczym nam nie pomogą, a już widać zniszczenia, a jeszcze tam nie mieszkamy. To jest kpina ze strony Ronsona, że takie badziewie instaluje. Przed odbiorem mieszkań każdy z nas powinien zapytać o monitoring i obejrzeć zdjęcia z kamery jeśli nic nie widać lub nie widać wejścia do klatki to lepiej takiego mieszkania nie odbierać!

 6. kamasoni pisze:

  a lampy na balkonach jeszcze nie powieszone kable wystają wiec prace nie tylko na klatkach schodowych trwają

 7. Zakapior pisze:

  Mam nadzieje ze z oddaniem 2 etapu takich problemow nie bedzie Ponoc maja juz miesiac opuznienia oj ten RONSON

 8. Ela pisze:

  Bardzo chętnie jutro się tam udam i zapytam o rozbieżność informacji

 9. karol pisze:

  Rozmawiałem dzisiaj z działem technicznym ronsona. Pozwolenie na użytkowanie ma byc oficjalnie otrzymane 24 lutego. Po tym terminie rozpoczaną sie odbiory techniczne mieszkań. Każdy zostanie powiadomiony o tym drogą telefoniczną, mailową. Dowiedziałem sie ze na pierwszym etapie espresso nie są już prowadzone żadne prace. Wszystkie instalacje i wykończenia są już ukończone i nie bedą już prowadzone żadne roboty. Takze pozostaje tylko czekać.

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.