Stan prac budowlanych 23 marca 2013

Tak jak przed dwoma tygodniami – prace trwają także w soboty. Pogoda dopisuje, w pełnym słońcu mróz tak nie dokucza. Na budowie kilkunastu budowlańców działających na kilku kondygnacjach budynków.

Klatki C i D najwyżej, tam już czwarte piętro. Klatki A i B na piętrze drugim.

Tagi:
Napisano w Budowa
8 komentarzy, opinii i uwag dla “Stan prac budowlanych 23 marca 2013
 1. Ben pisze:

  Z mapki wynika, że biurowiec Konsalnetu będzie pomiędzy Hochtiefem (JK nr 51) a Espresso (JK nr 57). Zresztą, podany adres to JK nr 53/55, więc to by się zgadzało. Zawsze mi się wydawało, że to Hochtief zajmował teren aż do samej ul. Przyce, ale może się myliłem.
  Za to – moim zdaniem – nie zgadza się podana odległość od Espresso (181 metrów), gdyż wg mnie wynosi ona najwyżej 50. Jednak tę kwestię dokładnie wyjaśni dopiero wizja lokalna.
  Wygląda więc na to, że Konsalnet chyba nie będzie stał nadmiernie blisko Espresso (przesłaniając główną, wschodnią fasadę budynku).
  Dobrze, że przewidują w nim parter handlowo-usługowy.
  Coraz więcej inwestycji wzdłuż JK. Już za rok-dwa ta ulica (dawniej peryferyjna i marginalna) z hukiem dołączy do ważnych ulic mieszkaniowo-biurowych stolicy.

  • Tomasz pisze:

   Tak, chyba nie będzie tak źle jeśli chodzi o przesłanianie wschodniej ściany Espresso.

   Dobrze, okolica cywilizuje się, cieszą się z tego także mieszkańcy innych osiedli przy JK, bo na razie ten kraniec Jana Kazimierza jest dosyć peryferyjny.

 2. Ben pisze:

  BIUROWIEC 7-PIĘTROWY DLA SOLORZA U ZBIEGU UL. JANA KAZIMIERZA I PRZYCE

  http://www.thecity.com.pl/Biura/Wiadomosci/Skanska-wybuduje-biurowiec-dla-Solorza

  Są chyba tylko dwie możliwości lokalizacyjne dla tego biurowca: albo na miejscu wytwórni krówek, albo dalej w stronę terenów kolejowych; to drugie tłumaczyłoby niedawną wycinkę chaszczy i uporządkowanie terenu (rozbiórka zniszczonej kładki nad torami) w rejonie na przedłużeniu ul. Przyce w kierunku południowym.
  Wynikałoby z tego, że część tego terenu została już sprzedana deweloperowi (przez PKP?), co by oznaczało, że już teraz stało się to, co zapowiadałem we wcześniejszym moim komentarzu (tyle „tylko”, że spodziewałem się tego dopiero za 2-3 lata!).
  Pierwsze opcja lokalizacji byłaby fatalna dla Espresso, zasłaniając widok na wschód. A mowa jest przecież o „zbiegu” Jana Kazimierza i Przyce. Ale może to tylko brak precyzji dziennikarza?
  Czy ktoś posiada wiedzę, gdzie dokładnie ma stanąć ten biurowiec ??

  • Tomasz pisze:

   Ben, dzięki za link. Nie słyszałem o tej inwestycji. To było do przewidzenia, że coś zostanie wybudowane na działce przed PPGK, tam już wstępnie jest przygotowany grunt. Nie sądzę by budowali na terenie kolejowym, jeszcze na to za wcześnie. Zbieg ul. JK i Przyce nie pozostawia cienia wątpliwości gdzie to będzie, chyba, że dziennikarz coś pomylił. Od Espresso będzie jednak kawałek przestrzeni od wschodu, tam gdzie są takie małe domki na działkach bezpośrednio sąsiadujących z Espresso. Choć los i tych działek jest niepewny, nie ma właściciela.

   Będę obserwował doniesienia na ten temat, podziel się też proszę linkiem jak coś znajdziesz.

  • Tomasz pisze:

   Tutaj znalazłem lokalizację tej inwestycji http://www.urbanity.pl/mazowieckie/warszawa/biurowiec-laris-investments,b8105


   Wygląda na to, że jednak nie będzie przy PPGK tylko bliżej Espresso, o ile wierzyć tej mapce. Już niedługo będzie wiadomo, bo prace mają się zacząć już w kwietniu.

 3. Ben pisze:

  Jak widać, kalterowcom niestraszne te przedłużające się mrozy, i budowa idzie w niezłym tempie. Ale na pewno by nie zaszkodziło, gdyby temperatury wreszcie ustaliły się powyżej zera, przynajmniej w porze dziennej. Wtedy na pewno nie będzie żadnych problemów z wylewaniem betonu.

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.