Stan prac budowlanych 26 października 2013

Październikowa, sucha pogoda sprzyja robotom przy tworzeniu terenu wokół osiedla. Powstają wjazdy, chodniki i drogi wewnętrzne. Prace przy elewacji są już na finiszu, pozostało wykonanie jej w klatce A od strony patia. Wewnątrz na wyższych piętrach wylewane są posadzki i działania przy wykończeniu klatek schodowych. Na niższych piętrach trwa przygotowanie mieszkań do odbioru, który może nastąpić już za 7-8 tygodni.

Postępują też wykopy pod II etap osiedla. Postawiono już płot oddzielający etap I od II.

Zapisz się do newslettera i dostawaj powiadomienia o aktualizacjach na Blogu.

 

 

Tagi:
Napisano w Budowa
10 komentarzy, opinii i uwag dla “Stan prac budowlanych 26 października 2013
 1. Zakapior pisze:

  Na 99 procent czerwony sksnsen zostaje w otoczeniu nowego pieknego osiedla bo jest prywatnym skansenem Gdyby byl gminy dawno by juz wykwaterowali miejscowa spolecznosc i menelikow

 2. Ben pisze:

  „Warszawa: Muzeum Kolejnictwa (aż) na Odolanach?

  Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował, że Muzeum Kolejnictwa musi opuści swoją dotychczasową siedzibę. – Zaproponowano nam dwie nowe lokalizacje – Odolany i teren na Pradze przy dworcu Wschodnim – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Walentyna Rakiel-Czarnecka, zastępca dyrektora Muzeum.

  Zarząd Muzeum Kolejnictwa prowadzi obecnie rozmowy z PKP SA dotyczące przyszłości jednostki. – Trwają rozmowy pomiędzy PKP SA, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Muzeum Kolejnictwa, dotyczące przyszłego funkcjonowania muzeum oraz zagospodarowania terenu przy ul. Towarowej 1 w Warszawie – informuje Paulina Jankowska z biura prasowego PKP SA. – W lipcu 2013r. spółka ogłosiła przetarg dotyczący opracowania koncepcji zagospodarowania nowej lokalizacji Muzeum Kolejnictwa. Przetarg został rozstrzygnięty. Rezultaty prac są przedmiotem rozmów pomiędzy stronami. Więcej informacji będziemy mogli udzielić po ich zakończeniu – dodaje.

  Spółka zaproponowała Muzeum dwie nowe lokalizacje jedną na warszawskich Odolanach (dzielnica Wola) w rejonie ulicy Potrzebnej (w nomenklaturze PKP to teren bazy Szczęśliwice), a drugą przy dworcu Wschodnim. Według informacji „Rynku Kolejowego”, PKP SA bardziej zależy na tej pierwszej lokalizacji, gdzie istnieje szansa na utworzenie bardziej „żywego” muzeum, z zabytkowymi pociągami wjeżdżającymi np. na stację Warszawa Zachodnia.

  Czy przeniesienie siedziby Muzeum z ulicy Towarowej na Odolany jest dobrym pomysłem? – Martwi nas ograniczony dojazd. Aby muzeum było odwiedzane, musi znajdować się w pobliżu linii autobusowych czy tramwajowych – przyznaje Rakiel – Czarnecka. Dyrektor podkreśla, że lokalizacja na Pradze jest lepiej skomunikowana.

  W poniedziałek, 28 października odbyło się kolejne spotkanie zarządu Muzeum Kolejnictwa z przedstawicielami PKP SA. – Biuro architektów przedstawiło nam swoje pomysły. Niektóre rozwiązania są bardzo ciekawe. My walczymy o to, aby było miejsce dla taboru. Pojawił się pomysł, aby nasze Muzeum było kompaktowe. Mogłoby pomieścić niewiele eksponatów – mówi Rakiel – Czarnecka.”

  link do wiadomości: http://www.rynek-kolejowy.pl/48953/w…odolanach.html

 3. Zakapior pisze:

  Podniecacie sie Fortem Wola a dookola osiedla Espresso skanseny i miejsce meneliki

  • Ben pisze:

   Ciekawe, jak te enklawy będą za parę lat wyglądać w tak radykalnie zmienionym otoczeniu. Pewnie będzie to dość surrealistyczne.

 4. Ben pisze:

  W ciągu najbliższych 2-3 lat szykuje się przebudowa i rekomercjalizacja Fortu Wola (niżej link). (Słyszałem o tym już wcześniej od jednego z najemców, a teraz to się oficjalnie potwierdziło). Trudno się temu dziwić; do tej pory FW podupadał, zlokalizowany w okolicy jeszcze do niedawna zapuszczonej i peryferyjnej, a teraz zmieniającej się coraz bardziej.

  Gdy już wszyscy sprowadzą się do Espresso, to będziemy świadkami dalszych, niesamowitych zmian w najbliższym jego otoczeniu, które sprawią, że okolica Espresso za parę lat nabierze charakteru niemal śródmiejskiego, pełnego życia. No cóż, Espresso w końcu miało właśnie „pobudzać do życia” swoich mieszkańców, zgadza się? ;)

  http://www.thecity.com.pl/Obiekty-handlowe/Wiadomosci/Mayland-szykuje-ofensywe-na-rynku

  • Marta pisze:

   Zgadza się :)
   To bardzo dobre wiadomości, bo na tę chwilę wewnątrz Fortu Wola jest dość marna oferta. Okolica zmienia się w szybkim tempie, aż prosi się wykorzystać niszę rynkową, która tam powstała :)

  • Tomasz pisze:

   Świetna wiadomość :) Oby właściciel Fortu Wola przystąpił do tych działań jak najszybciej. Brakuje tam restauracji, pizzerii, kina, dobrego marketu. No jest tam pole do popisu, a i popyt będzie, bo osiedle za osiedlem rośnie.

 5. Margo pisze:

  Wyglada swietnie. Coraz blizej do wlasnego M :-) Jak ja sie ciesze :-) :-)

 6. Tomasz pisze:

  Zgadzam się, z każdym tygodniem jest coraz lepiej :) Oby tylko zdążyli obsadzić drzewkami/krzewami zanim przyjdą chłodne dni. O ile w ogóle teraz będą to robić. Na patio nic nie posadzą, bo jest teraz przedzielone na pół (budowa drugiego etapu).

 7. Marta pisze:

  fantastycznie! :) z każdym tygodniem bardziej zapiera dech! pogoda sprzyja, oby jak najdłużej :)

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.