Stan prac budowlanych 28 grudnia 2013

Ostatnia w tym roku seria zdjęć z budowy.Wciąż trwają prace wykończeniowe na klatkach schodowych i w mieszkaniach. Równocześnie zmienia się teren wokół osiedla. Położono trawę, a warunki pogodowe o tej porze roku wybitnie sprzyjają nasadzeniom (nie ma mrozu). Pojawiają się kolejne ławeczki, krzewy, śmietniki, także te na psie niespodzianki (oby tylko przyszli mieszkańcy z nich korzystali).

Po fali odbiorów kilku czy kilkunastu mieszkań nastała stagnacja. Ronson czeka na wydanie pozwolenia na użytkowanie co ma nastąpić w styczniu. Kolejne odbiory będą zapewne na przełomie stycznia i lutego. Dla niektórych to późno, bo mają w umowie grudzień 2013, a dla innych w sam raz, bo mają I kw. 2014.

Na najwyższych piętrach zamiast barierek stalowych na balonach zainstalowano barierki ze szkła bezpiecznego, dodatkowo wsparte przepierzeniem po jednej stronie. Ten zabieg zabrał nieco światła z balkonu i tym samym mieszkania. Przepisy budowlane wymagają jednak takich zabiegów na wysokich kondygnacjach i nie jest to wymysł projektanta. Można tylko dyskutować czy nie powinny być mniej toporne i rzucające się w oczy, wydaje mi się, że mogłby być.

Drugi etap dostał już zbrojenia i betonowe wylewki. Wyjście z ziemi trwa długo, ale później już z górki :) Wiedzą o tym nabywcy mieszkań z I etapu osiedla.

Zapisz się do newslettera i dostawaj powiadomienia o aktualizacjach na Blogu.

Tagi:
Napisano w Budowa
40 komentarzy, opinii i uwag dla “Stan prac budowlanych 28 grudnia 2013
 1. Zakapior pisze:

  Prace przy 2 etapie ida pelna para Co mnie bardzo cieszy

 2. dannnb pisze:

  Witam!
  Czy coś się dzieje jeżeli chodzi o drugą część inwestycji. Czy buduje się ETAP II – jaki jest postęp prac?

  Dzięki za informacje

 3. Wojtek pisze:

  Czy ktoś wie gdzie dokładnie będzie znajdowało się pomieszczenie ochrony, klub malucha oraz siłownie ?? gdzie będzie to zlokalizowane w budynku ?

 4. zakkk pisze:

  Odbiory mieszkań bedą na przełomie lutego i marca, jest miesiac opóźnienia niż zakładali.
  Jest jeszcze druga niezgodność. Wejścia do klatek od strony lokali usługowych czyli klatki A i B chociaż wchodzi sie tam bezpośrednio z ulicy nie są monitorowane. W planach monitoringu niema tam ządnych kamer. Mysle ze przydałoby sie interweniować w tej kwesti u ronsona, bo co to za monitoring który nie kameruje wejscia ?

  • Agnieszka pisze:

   Dziś również otrzymałam taką informację, ze odbiory będą w lutym / marcu. Im wyżej mieszkanie tym odbiory później.

  • Jarek pisze:

   To słabo jak nie będzie kamer, nie ma ogrodzenia to kamery chociaż powinny być tak jak to jest na innych osiedlach, niech idą na Wola Prestige to zobaczą jak to się robi. To jest skandal.

  • Jarek pisze:

   jak widać na zdjęciu na stronie głównej tego bloga nawet barak z biurem sprzedaży ma kamery! Ronson chyba sobie z nas zakpi jeśli nie zamontuje kamer!

   • zakkk pisze:

    To moze trzeba jakoś sie zorganizować moze w pare osób i nacisnać ronsona aby po zewnętrzeej stronie budynku od ulicy jana kazimierza kamery też były

    • Tomasz pisze:

     Od strony Jana Kazimierza przy klatkach A i B są powierzchnie przeznaczone na lokale handlowo-usługowe, więc monitoring za dużo nie da, przynajmniej w mojej opinii. Wg mnie bardziej korzystne dla nas byłyby kamery zlokalizowane wewnątrz wejść tak by widok był skierowany na osoby wchodzące.
     Jeżeli nie da się wprowadzić „pełnego” monitoringu warto spróbować negocjować ewentualne zmniejszenie opłat za monitoring w opłatach czynszowych. Dla mieszkańców klatek innych niż A i B monitoring będzie działał na terenie osiedla i parkingu. W naszym przypadku będzie tylko się sprawdzał na parkingu. Chyba że kamery będą skierowane bezpośrednio na wejście do bloku.
     Takie moje przemyślenia:)

     • Tomasz pisze:

      Tomaszu, kwestia tego czy kamery powinny być wewnątrz czy na zewnątrz jest wtórna. Od jednego z Czytelników dowiedzieliśmy się, że kamer od Jana Kazimierza ma nie być w ogóle. Spróbuję dowiedzieć się jak ma być faktycznie, bo być może to tylko jakieś nieporozumienie. W standardzie lokali mieszkalnych (załącznik do umowy) wymieniona jest instalacja monitoringu wejścia do klatek.

  • Margo pisze:

   A te plany monitoringu są w załącznikach do umowy deweloperskiej?

   • Tomasz pisze:

    Tak, w załączniku „Standard lokali mieszkalnych” monitoring jest wymieniony w kilku miejscach, a w szczególności w punkcie „Wykończenie części wspólnych” jest napisane Instalacja monitoringu: TAK – WJAZDY/WYJAZDY/WEJŚCIA DO KLATEK. Ponadto w punkcie „Infrastruktura zewnętrzna” jest Monitoring: TAK, w punkcie „Otoczenie” jest Monitorowany: TAK. Będę kontaktował się z Ronsonem by wyjaśnić tę kwestię.

    • Margo pisze:

     Dzięki Tomku za informację. Nie wiem tylko, skąd to podejrzenie, że nie będzie kamer… ? Nie ma kabli wystających ze ścian czy..? Jak się czegoś dowiesz, to piknij. Mnie póki co zastanawia, jak można wydać decyzje o warunkach zabudowy bez planu zagosp. przetrzennego. Takie rzeczy to chyba tylko w tym kraju. Bez troski o jakość życiu przyszłych mieszkańców, nastawienie tylko i wyłącznie na zysk. Coś jest w powiedzeniu, że jeśli chcesz, znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz, znajdziesz powód (tu: władze miasta). Krew mnie zalewa. A do Parku Sowińskiego to sorry, ale nie jest rzut beretem. Zwłaszcza dla mam z dziećmi. Czuje, że ta cała akcja miasta z Parkiem to był przedreferendalny myk. O!

  • Tomasz pisze:

   Ustaliłem u źródła, że monitoring od strony Jana Kazimierza będzie. Kamery prawdopodobnie będą usytuowane na skraju po dwóch stronach fasady budynku. Wynika więc z tego, że nie będą skierowane wprost na wchodzącego, ale zasięgiem ogarną wejścia do budynku. Osobiście myślę, że nie ma się czym przejmować i wierzyć, że taki monitoring będzie wystarczający.

 5. Ela pisze:

  Czyli wykańczają mieszkania, które mają oddać najpóźniej. Super ;/

 6. Ela pisze:

  Co się dzieje, że są takie opóźnienia gwaranowali mi odbiór w grudniu a teraz mówią, że może w lutym ;/ bardzo mi się to nie podoba ;(

  • Agnieszka pisze:

   mi również, zgodnie z umową 31.12.2013. Pewnie podpisywałaś umowę w tym samym czasie co ja (2011 r). U mnie to już kolejne nieprzyjemne doświadczenie z tym developerem. Może powinniśmy oficjalnie zapytać RONSON, bo sami nie kwapią się aby zadbać o klienta, po podpisaniu umowy.

   • Jarek pisze:

    dziwi mnie to, że jeszcze nikt tego z was nie zrobił. ja mam termin do końca lutego 2014.

    • Łukasz pisze:

     Dokładnie. Jak już się czegoś dowiecie konkretnego to dajcie znać. Ja mam termin do końca marca 2014.

     • Ania pisze:

      Kurcze jak to możliwe, że informują o odbiorze w lutym??? Mi mówią, że w połowie stycznia – maks końcówka stycznia a w umowie mam później niż wy – bo lipiec 2014 (ale podpisywałam umowę pod koniec listopada). Załamka – mam podpisane umowy na wykonanie remontów:( pocieszam się, że będę mieszkać w klatce C – i tu dostałam informację, że podobno ta część inwestycji jest najbardziej zaawansowana…:( oby oby oby

  • Lokator pisze:

   Istotne są zapisy w umowie, a nie to co mówi pracownik dewelopera. Czy ten termin na koniec grudnia,o którym piszesz, to dotyczył zakończenia prac budowlanych czy odbioru? Bo to sa dwie różne sprawy. Ja mam w umowie zapis, że zakończenie prac budowlanych nastąpią do końca marca 2014, a odbiór techniczny mieszkania nie później niż do końca lipca 2014. w związku z tym, zamiar organizacji dbiorów na przełomie stycznia i lutego odbieram jako przyśpieszenie.
   Pozdrawiam

   • Tomasz pisze:

    Ja mam tak samo w umowie jak Lokator – zakończenie robót budowlanych jak i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie do końca marca 2014, obiór mieszkania nie później niż do końca lipca 2014, przeniesienie własności do końca listopada 2014. Myślę jednak, że te działania będą wcześniej i że mieszkanie odbiorę najpóźniej w marcu.

   • Agnieszka pisze:

    Ja mam uzyskanie pozwolenia na użytkowanie powinno nastąpić w terminie do dnia 31.12.2013 r. (dzień zakończenia budowy).
    Odbiór 4 miesiące od zakończenia budowy.

    • Lokator pisze:

     Niedotrzymanie terminu zakończenia budowy nie powoduje naliczania odsetek itp. Dopiero niedotrzymanie terminu odbioru mieszkania skutuje naliczeniem odsetek. Terminu odbioru jest wiążący i dopóki deweloper go nie przekroczy to nie ma o co się denerwować. Ale dodam, że chętnie zobaczę już pozwolenie na użytkowanie..

     • Łukasz pisze:

      ja również chętnie zobaczę pozwolenie na uzytkowanie, nawet częściowe :) Ale na razie czekamy dalej…

    • Lokator pisze:

     Taka ciekawostka, na stronie ronson.espresso można przeczytać: „Z dumą informujemy, że zakończyliśmy już budowę pierwszego etapu osiedla Espresso”. Czy to małe niedopowiedzenie czy może o czymś nie wiemy?

     • Tomasz pisze:

      W zasadzie budowa jest już zakończona, wiecha zawisła :-) Trwają prace wykończeniowe.

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.