Tragiczny wypadek na budowie Osiedla Espresso nie opóźni prac budowlanych

We wtorek 30 kwietnia 2013 na budowie Osiedla Espresso doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął 56-letni mężczyzna, pracownik wykonawcy. Jak zapewnia deweloper, wypadek ten nie ma wpływu na harmonogram prac, budowa funkcjonuje normalnie i wszystkie prace realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Przyczyny wypadku w obecnej chwili bada Policja i prokuratura. Wstępna kontrola wykazała, iż nie ma powodu wstrzymania prac budowlanych. Po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy stwierdzono, iż budowa posiada niezbędne zabezpieczenia w zakresie BHP a okoliczności wypadku będą wyjaśniane w trybie postępowania administracyjnego.

Więcej informacji o wypadku można znaleźć w mediach:

http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/inne/smiertelny-wypadek-na-budowie/10950928

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/raport-na-goraco/wideo/01052013/10952281

 

Tagi:
Napisano w Budowa
6 komentarzy, opinii i uwag dla “Tragiczny wypadek na budowie Osiedla Espresso nie opóźni prac budowlanych
 1. Marta pisze:

  Tomek, byłam dzisiaj na Espresso, rozmawiałam z p. Dorotą, powiedziała, że jest wszystko ok, że kontrola PIP już była, przepisy BHP są jak najbardziej przestrzegane, tym samym prace na budowie nie są wstrzymane :) także w tej smutnej historii przynajmniej jest szczęśliwe dla nas zakończenie. Mówiła też, że miała Ci odpisać maila, ale zgadałyśmy się na ten temat zupełnie przypadkiem :)
  PS: czemu jak mam zaznaczone „powiadom mnie o odpowiedziach e-mailem”, to nie dostaję takich powiadomień:)?

  • Tomasz pisze:

   Marta, dzięki za świeże informacje w tej sprawie. Fakt, nie dostałem jeszcze odpowiedzi, ale już mnie uspokoiłaś. Mam nadzieję, że w poniedziałek budowa na Espresso wróci do normalnego trybu i nie będzie opóźnień w związku z tym nieszczęśliwym wypadkiem na Espresso.

   Co do powiadomień – one są wysyłane tylko wtedy kiedy dałaś jakiś komentarz do wpisu. Czy nie dostałaś powiadomienia do tego mojego komentarza?

   • Marta pisze:

    Wiem, ale właśnie nie dostałam, zresztą to nie jest problem, bo i tak często tu zaglądam :)
    Mam nadzieję, że już panowie normalnie pracują :) w sumie informacje są z pierwszej ręki, więc też jestem spokojna :) a co do wczorajszej wizyty – okolica się zazieleniła, słońce świeciło, ptaszki ćwierkały, była istna idylla ;)

    • Tomasz pisze:

     Mam potwierdzenie z Ronsona, że pomimo wypadku, prace trwają niezakłócenie. Dzisiaj, tzn. w poniedziałek, robotnicy jak zawsze rozpoczęli prace. Więcej informacji we wpisie powyżej.

    • Tomasz pisze:

     Marta, problem z powiadomieniami rozwiązany. Powinnaś już dostawać e-maile jeśli ktoś odpowie na Twój komentarz. Daj znać czy dostałaś powiadomienie o tym :)

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.