Lokalizacja stacji Veturilo na Odolanach - ankieta

Głos w ankiecie można było oddać od 15 do 28 lutego 2014 roku. Odzew mieszkańców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zarejestrowaliśmy 247 ważnych głosów. Dziękujemy wszystkim za udział. Tak wysoki udział w sondzie potwierdził, że Odolany to obszar miasta, który intensywnie się rozwija, a zapotrzebowanie na infrastrukturę miejską jest duże. Wygrała lokalizacja D przy Reducie Wolskiej, a za nią lokalizacja A przy CH Fort Wola.

Wyniki ankiety dotyczącej lokalizacji Veturilo na Odolanach.

6 marca 2014 przekazaliśmy wyniki ankiety Panu Łukaszowi Puchalskiemu, który pełni funkcję Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Sugerujemy by postawić stacje w dwóch lokalizacjach - Reduta Wolska i Fort Wola. Poprosiliśmy takżę o poparcie Panią Ewę Statkiewicz, Przewodniczącą Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Czekamy na działania. Osoby, które zaznaczyły w ankiecie, że chcą być informowane, dostaną info jeśli zostaną podjęte takie działania, na tej stronie pojawi się też informacja.

Aktualizacja 12.03.2014 - Mamy informację z Rady Dzielnicy, że wyniki naszej ankiety zostały uwzględnione i że powstanie stacji rowerowej Veturilo na Odolanach w tym roku jest bardzo prawdopodobne. Lokalizacja, która zyskała w ankiecie najwięcej głosów (Reduta Wolska) została już przekazana do Zarządu Dróg Miejskich w celu przeprowadzenia analizy związanej z organizacją ruchu w tym miejscu po ustawieniu stacji rowerowej.

Aktualizacja 17.04.2014 - Mamy oficjalne potwierdzenie lokalizacji stacji Veturilo na Odolanach. Powstanie przy Reducie Wolskiej, to sukces wszystkich, którzy wzięli udział w ankiecie. Wydział Obsługi Rady Dzielnicy Wola informuje:

Szanowny Panie,

W imieniu Przewodniczącej Rady Dzielnicy Wola Pani Ewy Statkiewicz oraz w nawiązaniu do naszej wcześniejszej korespondencji uprzejmie informuję, że Pani Przewodnicząca – tak jak obiecała – dołożyła wszelkich starań, by na Odolanach powstała stacja veturilo.

Efektem tych starań było podjęcie na wtorkowej Sesji Rady Dzielnicy Wola uchwały w sprawie przeniesienia środków z Wydziału Infrastruktury Dzielnicy Wola do dyspozycji Zarządu Transportu Miejskiego z przeznaczeniem na wykonanie 1 stacji veturilo, która ma zostać umiejscowiona na Odolanach w miejscu, które zyskało w Państwa ankiecie najwięcej głosów.

Na potwierdzenie tych słów – poniżej przesyłam informację wraz z mapą otrzymaną wczoraj z Wydziału Infrastruktury. Obecnie – zgodnie z tą informacją – czekamy jedynie na potwierdzenie z Zarządu Dróg Miejskich czy ta lokalizacja spełnia wszystkie wymogi.

Przesyłam w załączeniu mapę z proponowaną przez mieszkańców Odolan lokalizacją stacji rowerowej Veturilo.

W chwili obecnej oczekujemy na akceptację powyższej lokalizacji przez Zarząd Dróg Miejskich.

Od siebie dodam, że – tak jak napisano w artykule, na który się Pan powołuje (przyp. link) - z wczorajszych informacji radiowych również wynika, że stacje te zaczną funkcjonować z dniem 01.08.br.

Myślę, że jest to dobra wiadomość dla Wszystkich Państwa.

Więcej informacji o Veturilo znajdziesz tutaj:
http://www.veturilo.waw.pl - m.in. mapa wszystkich stacji Veturilo w Warszawie
http://www.ztm.waw.pl/?c=590&l=1

Jeśli masz pytania lub chcesz przesłać opinię, napisz na blog@espresso.waw.pl

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

  • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.