2,5 mln złotych do wydania na Woli

Ty też możesz zdecydować na co zostaną przeznaczone te pieniądze. Budżet partycypacyjny w Warszawie, głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 30 czerwca 2014. Głosować może każdy niezależnie od wieku, nie trzeba być zameldowanym w Warszawie, ale trzeba tutaj mieszkać. Jest jeden ważny warunek – można głosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy.

Widok na ul. Jana KazimierzaMieszkańcy Woli przygotowali 117 projektów, można zagłosować na maksymalnie 10 z nich. Część projektów jest ogólnodzielnicowych, można zagłosować na maksymalnie 5 z nich, część projektów dotyczy  mniejszych obszarów Woli (Odolany połączone są z Ulrychowem), w obszarze można też poprzeć maksymalnie 5 projektów. Pełna lista projektów jest tutaj http://twojbudzet.um.warszawa.pl/sites/twojbudzet.um.warszawa.pl/files/wola_3_0.pdf Więcej informacji o budżecie i głosowaniu znajdziesz tutaj https://twojbudzet.um.warszawa.pl/grupa-menu-2/g-osowanie

Ciekawe projekty to m.in. przebudowa przejścia podziemnego na skrzyżowaniu ul. Redutowej i Wolskiej, koordynatorką jest Agnieszka, autorka bloga odolany.info, jest też projekt zalesiana Odolan pt. Zielone Odolany (nie mylić z Parkiem Zielone Odolany) czy budowy domków dla ptaków oraz budowa sezonowej szklarni edukacyjnej przy ul. Boguszewskiej. Inne ciekawe projekty to wolska liga piłki nożnej oraz sportowy pakiet rekreacyjny czy założenie na Odolanach klubu mam. Do wyboru do koloru :)

Budżet obywatelski - wzór karty do głosowaniaTablice aut zaparkowanych przy Espresso wskazują na spory przekrój pochodzenia mieszkańców – od Dolnego Śląska po Warmię, Mazury i Podlasie. Nie ma to jednak znaczenia, na karcie do głosowania wystarczy podać swój nowy adres przy Jana Kazimierza 57. Zamieszkanie zostanie zweryfikowane na podstawie rejestrów wyborców, bazy meldunkowej lub bazy osób z Kartą Warszawiaka, a w przypadku braku śladów w tych bazach może nas odwiedzić strażnik miejski by zweryfikować czy rzeczywiście mieszkamy pod podanym adresem (dosyć oryginalny sposób, ale może być w wielu przypadkach jedyny).

Już teraz możesz zagłosować w Internecie http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/, głos można też oddać osobiście w Urzędzie Dzielnicy lub przesłać kartę do głosowania pocztą. Niezależnie od wybranej metody można zagłosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy, inaczej nasz głos będzie nieważny.

Zachęcam do głosowania, ja już zagłosowałem.

Tagi:
Napisano w Okolice osiedla
2 komentarze, opinie i uwagi dla “2,5 mln złotych do wydania na Woli
Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

  • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.