Filia Poczty Polskiej na Odolanach

Przy ul. Jana Kazimierza 15 na parterze jednego z bloków na Osiedlu Symfonia powstanie poczta. Rozpoczęły się roboty budowlane, które dostosują lokal do standardów placówki pocztowej. Będzie to Filia Urzędu Pocztowego Warszawa 42. Na sali obsługi przewidziano dwa „okienka”, poczekalnię z okrągłym siedziskiem oraz ladą by wygodnie można było wypełnić druczek. Poczta będzie także oferowała kilkadziesiąt skrytek listowych różnych rozmiarów.

Poczta w tym rejonie jest bardzo potrzebna. Obecnie najbliższą placówką jest UP Warszawa 42 przy skrzyżowaniu ul. Wolskiej z ul. Płocką. Powstanie filii przy Jana Kazimierza znacznie skróci drogę po odbiór awizowanej przesyłki czy wysłanie listu.

Filia Urzędu Pocztowego Warszawa 42, styczeń 2014

Tagi:
Napisano w Okolice osiedla
14 komentarzy, opinii i uwag dla “Filia Poczty Polskiej na Odolanach
 1. Agnieszka pisze:

  Obok naszego osiedla buduje się KONSALNET. Na stronie developera znajduje się informacja, że dół tego budynku mają stanowić lokale handlowo – usługowe, więc może w pobliżu będziemy mieli jakiegoś zacnego dostawcę. Odnośnie naszej kawiarni osiedlowej – to będzie połączona z siłownią.

  • Tomasz pisze:

   Agnieszka, też liczę na to, że w budynku Konsalnetu powstaną przydatne obiekty handlowo-usługowe. Nie liczyłbym na coś dużego jeśli chodzi o kawiarnię osiedlową, to będzie pewnie skromne miejsce na niezbyt dużą liczbę osób.

   • Agnieszka pisze:

    Problemem dla potencjalnych lokali usługowych będzie pewnie brak miejsc parkingowych, o których była już mowa na blogu. Dziś byłam na Kazimierza i nie było gdzie postawić auta przy naszym osiedlu, a co dopiero będzie jak się ludzie wprowadzą. Lekkie przerażenie jest.
    Chodź patrząc na Biedronkę to jakoś funkcjonuje i bez specjalnych miejsc.

    • Tomasz pisze:

     Tak, Konsalnet zdaje się też będzie bez ogólnodostępnego parkingu, a biurowiec spory (7 kondygnacji). Będą tam mieli parking podziemny na 164 auta, ale i tak pewnie ulice Przyce, Radzanowska, przyszła Hubalczyków i JK będą zastawione samochodami.

  • Ben pisze:

   Jeśli chodzi o Konsalnet, to obiło mi się o uszy, że ma tam być kantyna czy baro-restauracja korporacyjna (często są takie w nowych biurowcach), jednak otwarta dla wszystkich. Nic nie wiem o kawiarni.

 2. Tomasz pisze:

  Tak, dokładnie, piekarnia konieczna, najlepiej z sieci piekarni szwajcarskich :) Wiem tylko o jednym lokalu na Espresso, będzie tam niestety apteka. Piszę niestety, bo mamy już w tym rejonie trzy apteki: Fort Wola, Wola Prestige i przy Cefarmie. Niedługo dojdzie do tego, że każde osiedle będzie miało swoją aptekę. Mi brakuje jeszcze kawiarni/pubu :-P

  • Marta pisze:

   To słabo z tą apteką, masz rację, że ich akurat mamy wystarczającą ilość jak na obszar, gdzie dopiero raczkuje sfera handlowo-usługowa. Aga, też myślę, że w Konsalnecie będzie jakaś ogólnodostępna kawiarnia, również z uwagi na ludzi, którzy będą tam pracować.
   Trzeba coś ogarnąć z tą piekarnią, żebyśmy za daleko nie musieli śmigać rano po świeże pieczywo :D

   • Tomasz pisze:

    Marta, no idealnie by było gdyby piekarnia była na parterze klatki B, najlepiej z wejściem z klatki :) Wtedy to i w szlafroku można by zjechać po świeże pieczywo ;-) Wg prospektu ma być 8 lokali usługowych, jeśli nic się jeszcze nie zmieniło to są szanse.

    • Margo pisze:

     Ja juz 2 mce temu zostawiłam namiary na Ronsona w Szwajcarkiej i przez kilka tgodni namawiałam na punkt w naszej okolicy przekonujac, ze JK prężnie sie rozwija i w poblizu nie ma ani jednej piekarni. Nawet byli zainteresowani. Dzis zapytam, czy cos drgneło w tej sprawie :-) paluchy i ciabaty ze szwajcarskiej nie maja sobie równych a ciasto midownik pyszne jest :-) Rossmann tez by sie przydał!

   • Margo pisze:

    Marta, z piekarnią tzw. mizeria. Niby przekazali informację i podobno byli zainteresowani ale właśnie otworzyli nowy punkt i tak jakoś nie wiadomo co z JK. Teraz „poluję” na drugą sprzedawczynię, bardziej kontaktową, może od niej wyciągnę coś więcej. Zastanawiam sie też, czy nie napisać do „Nowakowkskiego”, pieczywo z Biedronki d*** nie urywa :-/ Nadzieja umiera ostatnia :)

    • Marta pisze:

     ok, dziękuję za informację :) jak się czegoś dowiesz od tej drugiej Pani, to będziemy wiedziały na czym stoimy i jestem jak najbardziej za, żeby coś podziałać w temacie, więc daj proszę znać co i jak, wtedy obmyślimy plan działania :) pozdrawiam :)

 3. Marta pisze:

  świetna wiadomość, cywilizuje nam się okolica :) jeszcze z takich najpotrzebniejszych placówek, czekam na piekarnię i Rossmanna :) pisałam do nich już dawno temu, o tym, że na Odolanach jest nisza rynkowa, którą mogą wykorzystać, z Rossmanna napisali, że dziękują za informację, z piekarni, że się ciągle rozwijają i może niebawem będą w moim sąsiedztwie… i tyle…
  a nie wiecie, czy lokale usługowe w Espresso mają już nabywców/najemców?

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.