Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan – inicjatywa społeczna warta uwagi

Nowa, ale prężnie rozwijająca się inicjatywa społeczna powstała na Odolanach. Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan działa w kilku obszarach, a za cel obrało sobie uczynienie Odolan miejscem bezpiecznym i przyjaznym do życia mieszkańców.

Wśród tematów, którymi zajmuje się Stowarzyszenie są te dotyczące oświaty, środowiska czy przestrzeni publicznej na Odolanach. Z wszystkimi tematami można zapoznać się na stronie Stowarzyszenia Mieszkańców Odolan jak również na fanpage Stowarzyszenia.

Jednym z problematycznych tematów na Odolanach jest budowa drogi technicznej. Członkowie Stowarzyszenia jako jedyni podjęli próbę analizy jak taka koncentracja ruchu ciężkiego sprzętu wpłynie na zanieczyszczenie powietrza na Odolanach. Wyniki zleconej prognozy oddziaływania nie pozostawiają wątpliwości – przekroczenia norm stężenia pyłu PM10 w powietrzu będą znaczące. I to wszystko w Warszawie, która już teraz boryka się ze smogowym problemem. Wyniki opracowania są szczególnie ważne dla mieszkańców osiedli położonych od ul. Studziennej do ul. J. Sowińskiego, bo taki zasięg może mieć pogorszenie powietrza. Wyniki analizy na stronie Stowarzyszenia Mieszkańców Odolan.

Polecam też zapoznanie się z tematami:

Osoby, którą chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz lepszego życia na Odolanach są mile widziane w szeregach członków Stowarzyszenia.

Tagi:
Napisano w Okolice osiedla
Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

  • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.