Zbieramy podpisy pod petycją w sprawie utworzenia Parku Zielone Odolany

W sobotę, 15 czerwca 2013, odbyło się spotkanie obecnych i przyszłych mieszkańców okolicy parku by ustalić działania zmierzające do ochrony tego zielonego terenu (Park Zielone Odolany został okrojony). Ta inicjatywa lokalna spotkała się z dużym zainteresowaniem – na spotkanie przybyło około stu osób. Spotkanie przebiegło sprawnie, Policja przyglądała się tylko przez chwilę, obyło się bez interwencji.

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Jana Kazimierza 60 stał się punktem kontaktowym. Na stronie janakazimierza.com będą publikowane wszelkie informacje dotyczące podjętych działań. Warto też zaglądać na stronę https://www.facebook.com/ParkZieloneOdolany

Zarząd Wspólnoty JK 60 zleci także wykonanie opinii prawnej i zbadanie całej sprawy pod kątem zgodności z przepisami. Wyznaczone zostaną także osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami, bo media będą szeroko informowane o całej sprawie.

Podjęto również decyzję o założeniu stowarzyszenia mieszkańców ul. Jana Kazimierza. Stowarzyszenie będzie zajmowało się sprawami ważnymi dla tej ulicy. Pierwsze działania stowarzyszenia skupią się na temacie Parku Zielone Odolany.

Na balkonach osiedla Jana Kazimierza 60 oraz na ogrodzeniu starej kamienicy przy ul. Sowińskiego zostaną powieszone bannery z informacją o tym, że miasto pozwala na zabudowę terenu zielonego wbrew Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.

Niezależnie od działań Wspólnoty Mieszkaniowej JK 60 rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie utworzenia Parku Zielone Odolany. Mieszkańcy niektórych osiedli odebrali treść petycji oraz karty na podpisy. Petycja tym razem kierowana jest do Prezydent Miasta, Burmistrz Woli oraz Przewodniczącej Rady Miasta.

Przyłącz się do akcji zbierania podpisów. Jeśli jesteś obecnym lub przyszłym mieszkańcem okolicy lub też zwyczajnie zależy Ci na zachowaniu tego terenu zielonego na Odolanach pobierz petycję oraz kartę podpisów i zbierz podpisy w swojej społeczności. Kartę z podpisami prosimy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:

Zarząd Wspólnoty i Administracja
ul. Jana Kazimierza 60
01-248 Warszawa

Podpisy zbieramy do końca czerwca 2013. Wyślij je lub dostarcz najpóźniej w dn. 1-5 lipca 2013. Pamiętaj by na karcie podpisów wpisać kto je zbierał.

Więcej informacji: http://janakazimierza.com/zbieramy-podpisy-pod-petycja-w-sprawie-utworzenia-parku-zielone-odolany/, wspolnota@janakazimierza.com, zielone.odolany@espresso.waw.pl

Możesz także wysłać petycję elektroniczną.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

Tagi: ,
Napisano w Okolice osiedla, Park Zielone Odolany
17 komentarzy, opinii i uwag dla “Zbieramy podpisy pod petycją w sprawie utworzenia Parku Zielone Odolany
 1. Tomasz pisze:

  Kolejna odpowiedź na interpelację, tym razem z Urzędu Miasta http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000e713c/hiwyhyeiticsofvogvzbviizpntmymub/30_07_2013_1992_odp_Czaykowski.pdf Jest tam lista działek z informacją o ich statusie prawnym. Lektura byłaby ciekawsza gdyby nie ukryto najważniejszego – numerów działek. Tutaj zadziałała ustawa o ochronie danych osobowych.

  • Marta pisze:

   Ciężko się to czyta przez te ukryte dane. I ostatni akapit, który mówi o funkcji zieleni w studium pozwala odszyfrować tylko tyle, że dotyczy pięciu działek… Swoją drogą, z pisma, które dostałam od Pani Burmistrz, wynikało, że mieli dzielnicy przedstawić koncepcję mpzp w połowie czerwca w celu uzyskania stanowiska, a później miał być poddany ustawowym uzgodnieniom. Ciekawa jestem, czy coś się w ogóle ruszyło w tym temacie. Jestem też ciekawa jak wyglądać będą „niezbędne inwestycje celu publicznego z zakresu infrastruktury społecznej”, które przewiduje studium.

 2. Tomasz pisze:

  Śpieszę donieść, że zebrano 537 podpisów pod petycją w sprawie utworzenia Parku Zielone Odolany. W czwartek, 25 lipca, podpisy zostały przekazane Prezydent Miasta, Burmistrz Woli oraz Przewodniczącej Rady Miasta. Wciąż aktywna jest petycja elektroniczna, dla tych którzy nie mogli złożyć podpisu osobiście http://espresso.waw.pl/petycja-w-sprawie-utworzenia-parku-zielone-odolany/

 3. Marta pisze:

  Dzięki :D

 4. RW pisze:

  Witam wszystkich,
  komisja podjęła dwie uchwały: zaapelowała do rady miasta o zaprzestanie wydawania decyzji o warunkach zabudowy w odniesieniu do działek, na których ma być zlokalizowany park + zaapelowała o odkupienie przez miasto jednej z działek już zwróconych właścicielom. Generalnie członkowie komisji twierdzą, że robią wszystko, aby park ratować, ale niewiele w rzeczywistości mogą, ponieważ decyzje podejmuje miasto, a nie dzielnica, przy czym dzielnice są często informowane o decyzjach miasta post factum…. Przewodniczący komisji zobowiązał się do pomocy w zorganizowaniu jeszcze w lipcu spotkania (np. podczas kolejnego posiedzenia komisji) już z udziałem radnych miejskich. Zobaczymy….

  • Tomasz pisze:

   Dzięki za zwięzłą relację. To już są jakieś konkretne działania. Miejmy nadzieję, że rada miasta uwzględni te postulaty dzielnicy i postąpi pro społecznie, a nie na odwrót.

  • Marta pisze:

   Dzięki za informacje, bardzo rzetelne :) właśnie przeczytałam też protokół z posiedzenia http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Wola/Rada_2010_2014/Komisje/Posiedzenia_komisji/Komisja_planowania_przestrzennego_i_ochrony_srodowiska/default.htm „Zarząd Dzielnicy Wola zobowiązał się podjąć działania w celu odzyskania jednej z działek z przeznaczeniem dla Mieszkańców rejonu Odolan na działalność oświatowo-kulturalną i zdrowotną.” Ciekawe co z tego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy. Dobrze by było, żeby się udało. Pozdrowienia!

   • Tomasz pisze:

    Tak, jest nadzieja, że przy Jana Kazimierza nie będzie samych osiedli i znajdzie się miejsce na zieleń i działalność kulturalno-oświatową. Czekamy jednak na konkretne działania ze strony władz.

    • Marta pisze:

     Jeszcze w nawiązaniu do posiedzenia, załączam link do interepelacji, którą wystosował Pan Marek Bojanowicz 2 lipca br. http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000e57b2/xilfdlnmvpzutlscbcuqstvjcpoyevvh/interpelacja490.pdf teraz pozostaje czekać na odpowiedź i zobaczymy co dalej będzie. Tomasz, a nie wiesz czy tę petycję (termin składania podpisów 30 czerwca) już złożono?

     • Tomasz pisze:

      Marta, jesteś naszą specjalistką od interpelacji :) Dzięki za info, przekazują dalej i czekamy na odpowiedź dzielnicy. W związku z urlopami przedłużyliśmy termin dostarczania kart z podpisami do jutra. Na początku przyszłego tygodnia będzie komplet podpisów. Zostaną one przekazana Adresatkom petycji (Prezydent Miasta, Burmistrz Woli i Przewodniczącej Rady Miasta). Podpisy przekaże nowo powstałe Stowarzyszenie Jana Kazimierza, które już działa na rzecz odzyskania parku. Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia powinno się pojawić niebawem.

 5. RW pisze:

  W związku z jutrzejszym posiedzeniem Komisji Planowania Przestrzennego p. Ewa Statkiwicz udzieliła mi następującej informacji:

  „Szanowny Panie,
  sprawa „Parku Karlińskiego” jest dla mnie bardzo ważna. Jestem członkiem Komisji Planowania Przestrzennego, jeżeli się PAn wybiera na najbliższe posiedzenie we czwartek – to porozmawiamy dłużej.
  Cała Komisja Planowania (głównie z naszej inicjatywy) negatywnie opiniowała i negatywnie opiniować będzie wszelkie zmiany w Studium i Planie Zagospodarowania Przestrzennego rejonu Odolan zmierzające do zmiany przeznaczenia terenów zielonych.
  Prowadzę również rozmowy z Zarządem Dzielnicy w sprawie znalezienia innego rozwiązania tej sytuacji. W rejonie ul. Jana Kazimierza są jeszcze trzy wolne dosyć duże działki – dwie należą do PKP, jedna do Miasta. Zarząd ma podjąć próby przejęcia lub wykupienia przynajmniej jednej z nich.
  Ponieważ sprawa jest dopiero „w toku” i nie zapadły ostateczne decyzje – nie mogę jeszcze podać szczegółów.
  Obiecuję, że nie będę ustawać w wysiłkach i na pewno znajdę jakieś wyjście z sytuacji.
  BArdzo dziękuję za maille, są dla mnie bardzo cenne. Zawsze chętnie spotykam się z mieszkańcami, proszę tylko o wcześniejsze umówienie się, gdyż niestety mam wiele obowiązków a czasu zdecydowanie za mało:):):)
  Pozdrawiam serdecznie
  Ewa Statkiewicz
  Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola”

  • Tomasz pisze:

   Panie Radku, czy był Pan na posiedzeniu komisji? Jeśli tak to czy coś nowego w sprawie powstania parku zostało ustalone?

   • Marta pisze:

    Dopiero przeczytałam, niewątpliwie napawa optymizmem :) czy ktoś z czytelników ma wiedzę na temat przebiegu posiedzenia komisji? Byłabym wdzięczna za informacje :)

 6. PR pisze:

  Lista dla mieszkańców wspólnoty Jana Kazimierza 45 i Sztuk Pięknych 1 został udostępniona do podpisywania w lokalu ochrony.

1 Pingi/Trackbacki dla "Zbieramy podpisy pod petycją w sprawie utworzenia Parku Zielone Odolany"
 1. […] zbieraliśmy podpisy, sadziliśmy tulipany, zainteresowaliśmy sprawą media, protestowaliśmy, zebranych zostało kilka […]

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.