Przegrana została walka o park. Wola bez Parku Zielone Odolany. Mieszkańcy rozgoryczeni.

17 listopada 2014, dzień po wyborach samorządowych, lokalna władza pokazała czym jest dla niej zdanie mieszkańców, którzy od kilku już lat zabiegali o powstanie obiecanego Parku Zielone Odolany. Tego dnia na zielony teren wjechał ciężki sprzęt. Wycięto kilkadziesiąt drzew, a w kolejnych dniach ogrodzono teren budowy i przystąpiono do prac ziemnych. Wycinka odbyła się na zlecenie spółki ROBYG Wola Investment sp. z o.o., która przystąpiła do budowy osiedla mieszkaniowego.

Prezydent Miasta wydała pozwolenie na budowę już 6 sierpnia 2014. Czy rozpoczęcie budowy dzień po wyborach do władz miasta to tylko przypadek? Kilkaset podpisów zebranych pod petycją w sprawie powstania Parku Zielone Odolany, liczne pisma mieszkańców do władz miejskich, zainteresowanie mediów, to za mało, lokalna społeczność została oszukana, a deweloper wybuduje w tym miejscu osiedle „Park Wola” (brawa za kreatywność).

Przypomnijmy, zbieraliśmy podpisy, sadziliśmy tulipany, zainteresowaliśmy sprawą media, protestowaliśmy, zebranych zostało kilka tysięcy złotych na opłacenie kancelarii prawnej, mieszkańcy uczestniczyli w sesjach rady miasta i dzielnicy. Te działania zostały zignorowane. Wygrał pieniądz. Mieszkańcy czują się rozgoryczeni, tak jak to opisała Agnieszka, prowadząca blog o Odolanach http://odolany.info/ostatni-taki-spacer/ Mówią, że zostali pozbawieni części wspólnego zielonego dobra, że nie uznają tego osiedla postawionego na miejscu gdzie miał być park, będzie ono przez lata symbolem niespełnionych obietnic.

Nie zapominajmy też jakie znaczenie dla czystości powietrza ma park. Wola ma najbardziej skażone powietrze w mieście http://dobraulica.pl/2014/01/trujace-powietrze-nad-warszawa/ Likwidacja parku na Woli nie poprawi tego stanu.

Wszystkie wydarzenia wokół parku można śledzić na Facebook’u  https://www.facebook.com/ParkZieloneOdolany

Sytuację przed i po wyborach prezentują poniższe zdjęcia. Pozostawiam bez komentarza.

Park Zielone Odolany

 

Park Wola

 

Park Zielone Odolany

 

Park Wola

 

Park Zielone Odolany

 

Park Wola

 

Park Zielone Odolany

 

Park Wola

 

 

 

Tagi: , ,
Napisano w Park Zielone Odolany
Jeden komentarz dla “Przegrana została walka o park. Wola bez Parku Zielone Odolany. Mieszkańcy rozgoryczeni.
  1. Wiola pisze:

    Niestety tereny zielone nie przynoszą dochodów i są mało ekonomiczne więc cóż … nie am na nie miejsca;(((

1 Pingi/Trackbacki dla "Przegrana została walka o park. Wola bez Parku Zielone Odolany. Mieszkańcy rozgoryczeni."
  1. […] wiecej:  Przegrana została walka o park. Wola bez Parku Zielone Odolany. Mieszkańcy rozgoryczeni. | Blog o …. […]

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

  • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.