Ronson rozstał się z Kalterem (albo Kalter z Ronsonem)

Działka na której powstanie III etap Osiedla EspressoOd kilku dni pojawiają się komunikaty prasowe o tym, że kolejny, trzeci etap Osiedla Espresso wybuduje Mostostal Warszawa. 142 mieszkania i 175 miejsc postojowych wybudują za nieco ponad 34 mln zł. Budowa będzie trwała blisko 2 lata, a prace mają się rozpocząć jeszcze w grudniu 2014.

Powstaje pytanie dlaczego kolejny etap nie zostanie wybudowany przez Kaltera, wykonawcy pierwszych dwóch etapów. Czyżby Ronson nie był zadowolony ze współpracy z tym generalnym wykonawcą? Być może to Kalter nie chciał kontynuować współpracy po przestoju na budowie II etapu). Dla generalnego wykonawcy taki przestój to spory problem. Koszty w czasie przestoju są spore, a ściągnięcie na nowo załogi może być bardzo problematyczne.

Tagi: ,
Napisano w Deweloper, Generalny wykonawca
Jeden komentarz dla “Ronson rozstał się z Kalterem (albo Kalter z Ronsonem)
  1. JKM pisze:

    ja bym się nie doszukiwał teorii spiskowych. pewnie odbyło sie tak jak zawsze. Ronson oglosił przetarg i wygrał najtanszy. Na dwoch poprzednich etapach najtanszy był Kalter teraz najtanszy był Mostostal. (rownie dobrze kalter mógł nie startowac wcale)

    inna sprawa, że to że nie buduje kalter to chyba dobrze, ich jakos pozostawia wiele do życzenia. nie wiem czy ktoś zwrocił uwage ale oprawy na korytarzach czesto zamontowane są w sposób tragiczny. taka oprawa powinna przylegać do sufitu a w wielu miejscach sie „odczepiaja” pozostawiajac sporą dzziure meidzy oprawą a sufitem. inna sprawa to czujki ruchu. tutaj ktoś dał ciała porzadnie, nie wiem jakich inspektorów zatrudnia Ronson ale tutaj sie nie popisali. Te czujki ruchu powinny byc wbudowane w sufit, a nei nabudowane na suficie. Ale to wiecej roboty, komus sie nie chciało i teraz wyglada to malo estetycznie. (ta rozszerzajaca sie czesc powinna stykac sie z sufitem) to co powyzej powinno byc juz schowane w suficie. niedoróbek jest tu sporo, także innych.

    ja osobiscie myslalem że Ronson to porzadna firma, niestety okazuje się że maja jedynie porządny marketing a opinie o nich zarówno firmy budowlane jak i aktualni mieszkancy z róznych obiektów mają „różne” z nastawieniem na negatywne

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

  • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.