Odolany na pierwszym miejscu w rankingu Emmersona

Budynek w budowie, Osiedle Espresso, WarszawaAgencja nieruchomości Emmerson przedstawiła wyniki rankingu warszawskich dzielnic, w których buduje się najwięcej mieszkań. Na pierwszym miejscu jest Wola, ze szczególnym uwzględnieniem Odolan. Od kilku lat nieprzerwanie liderem była Białołęka.

Na koniec 2012 roku 13 proc. wszystkich dostępnych w Warszawie mieszkań na rynku pierwotnym było zlokalizowanych na Woli. W tym wskaźniku największy udział mają inwestycje położone przy ul. Jana Kazimierza. Pod koniec 2012 roku w ofercie deweloperów było 1,1 tyś. nowych mieszkań przy JK, co stanowi ponad 40 proc. wszystkich nowych mieszkań na Woli. Wskaźnik ten znakomicie obrazuje postępującą urbanizację Odolan.

Więcej można przeczytać w artykule na gazeta.pl http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13702530,Wola_wyprzedzila_Bialoleke__Gdzie_buduje_sie_najwiecej_.html

Tagi: ,
Napisano w Rynek nieruchomości
10 komentarzy, opinii i uwag dla “Odolany na pierwszym miejscu w rankingu Emmersona
 1. dorota pisze:

  Ruch ciężarówek ze złomem, kruszywem i betoniarek jest naprawdę uciążliwy. Samochody jeżdzą przez całą dobę powodują hałas i brudzą okolicę.
  Espresso wydaje się być dalekie od tych problemów tylko pozornie. Ciężarówki masowo jeżdzą ulicą Jana Kazimierza, w nocy kiedy jest cisza słychać je również niestety z ul. Grodzieńskiej. Hałas ze złomowiska jest ogromny i niespodziewany. Zawału serca można dostać kiedy w nocy nagle zwalają z ciężarówki złom – jakby się coś waliło.
  Betoniarnia i skład z kruszywem zlokalizowane są niedaleko. Kurzu i pyłu nic nie zatrzyma. Wiatr przenosi to na duze odległości. To samo dotyczy kurzu z samochodów jadących Sowińskiego. Samochody są brudne w cementcie i osad z kruszyw, przyczepy nie są przykrywane.
  Jadąc zostawiają to wszystko na drodze,tworząc coś w rodzaju burzy piaskowej, wzbija się to wysoko i przenosi daleko. Osiada nie tylko na pobliskich budynkach.

 2. Maria pisze:

  Bardzo nierozważnie i zachęcona reklamami o szybkim rozwoju dzielnicy kupiłam mieszkanie na jednym z osiedli przy Jana Kazimierza. Deweloperzy jakoś dziwnie zapominają uprzedzić, że główną atrakcją okolicy jest żwirownia, betoniarnia i złomowisko przy ulicy Grodziskiej!

  Ulicą Sowińskiego i Jana Kazimierza całą dobę jeżdżą ciężarówki, betoniarki, ciężarówki ze złomem, powodując nieziemski hałas i kurz. Nie da się otworzyć okna. W zimie można to przeżyć (z trudem), ale w lecie jest MASAKRA. To nie są pojazdy z budów osiedli na Odolanach, to są ciężarówki z Grodziskiej, które rozwożą beton i żwir na całą Warszawę, więc kursują kilkadziesiąt razy na godzinę.

  Jeśli będziecie chcieli iść na spacer, co chwilę będą Was mijały ciężarówki, wznosząc tumany kurzu.

  Nie dajcie się skusić deweloperom na słodkie wizualizacje pokazujące jak tu pięknie, zielono i spokojnie. Ta okolica przypomina bardziej slumsy. Ja tu mieszkam i naprawdę wiem co mówię. Chętnie bym stąd uciekła, ale ze względów finansowych nie mogę.

  Urząd Dzielnicy Wola nie wykazuje najmniejszej chęci likwidacji przemysłu w tej dzielnicy rzekomo mieszkaniowej.

  • Tomasz pisze:

   Mario, to zależy w której części Jana Kazimierza mieszkasz. Faktycznie, przy Grodziskiej jest ruch z tych zakładów, o których piszesz, jeżdżą Sowińskiego i JK. Inwestycja BI (Villa Arte i pozostałe) z oknami wychodzącymi na Sowińskiego czy Grodziską, jak również budowane właśnie osiedle Na Sowińskiego Icon Real Estate – są narażone na hałas uliczny większy niż zazwyczaj w związku z ruchem ciężarówek i innych „ciężkich” aut, także w nocy. Myślę, że ze względu na ten hałas najgorsza jest lokalizacja przy skrzyżowaniu Sowińskiego i JK. Raczej nie ma co liczyć na likwidację wytwórni betonu czy żwiru, to są obecnie bardzo pożądane materiały w Stolicy w związku z prowadzonymi inwestycjami budowlanymi.

   Kawałek dalej, w zachodnim krańcu Jana Kazimierza, gdzie buduje się Osiedle Espresso, jest już dużo spokojniej (pomijając niezbyt uciążliwy hałas z Połczyńskiej).

   • Maria pisze:

    Masz rację, chociaż byłam w niedzielę (wtedy ciężarówki nie jeżdżą) na spacerze Grodziską i widziałam jak to wygląda z drugiej strony. Część budynków Espresso będzie miało widok akurat na Grodziską (z Grodziskiej było widać okna budynków Espresso, więc odwrotnie działa tak samo). Część ciężarówek jadących do składów wjeżdża na Jana Kazimierza z Połczyńskiej ulicą Studzienną, więc hałas też jest (tak z moich obserwacji). Podobnie jest z tymi wjeżdżającymi od Ordona, też przejeżdżają całą ulicą Jana Kazimierza, mijając Neocity, Dobrą Wolę, Dobrolin i Symfonię.

    Osiedle JK51 Hochtiefu będzie miało okna na Grodziską i to jeszcze bliżej złomowni, więc również mało ciekawie.

    • Tomasz pisze:

     Być może jeżdżą teraz częściej Studzienną, bo Sowińskiego jest zamknięta dla ruchu. Ja bywając na Espresso kilka razy nie zauważyłem żadnych betoniarek (poza tymi na budowie). No, ale może tak trafiłem, że było spokojnie. A gdzie wychodzą Twoje okna? Na Grodziską czy na Sowińskiego? Wydaje mi się, że odległość Espresso od Grodziskiej jest wystarczająca by ten hałas nie był uciążliwy dla tych, których okna wychodzą na południe, tzn. na Grodziską.

 3. Marta pisze:

  Byłam dzisiaj na JK, ruch na budowie aż miło popatrzeć, widać progres w porównaniu ze zdjęciami sprzed tygodnia, w biurze sprzedaży też ruch jak na Marszałkowskiej :) ogólnie dużo ludzi spacerowało po okolicy. Biedronka przedłużyła godziny otwarcia, co nie dziwi, bo na chwilę obecną jest najbliższym sklepem spożywczym w naszej przyszłej okolicy :) a to dopiero początek, skoro Odolany są pierwsze w rankingu :)

  • Tomasz pisze:

   Miło słyszeć, że na budowie praca wre nawet w soboty :) Ronsonowi zdecydowanie łatwiej będzie szła sprzedaż kiedy osiedle wyrosło z ziemi.

   Co do sklepów w pobliżu Espresso to jest jeszcze Fort Wola z hipermarketem i kilkoma sklepami. Widzę jednak, że w tym centrum handlowym z miesiąca na miesiąc znikają kolejne sklepy, a nowe nie powstają. Podejrzewam, że póki co nie ma tam dużego ruchu i jednak Wola Park przy Górczewskiej ma bardziej atrakcyjną ofertę i więcej ludzi z niego korzysta. To może się zmienić kiedy przy Jana Kazimierza zasiedlone zostaną kolejne mieszkania.

   • Marta pisze:

    Oczywiście wiem, Fort Wola jest, ale na szybko łatwiej skoczyć do Biedronki ;) masz rację, Wola Park jest zdecydowanie bardziej oblegane, ale też przejawiam nadzieję, że jak się będzie zaludniać okolica, to Fort Wola zacznie tętnić życiem. Na tę chwilę i tak kręci się tam więcej ludzi niż jeszcze parę miesięcy temu. Tyle, że tak jak piszesz, nowych sklepów brak. A migrujący ludzie głównie zmierzają w kierunku Reala ;)
    Wiesz Tomek, tak sobie pomyślałam, że można się przychylić jeszcze do sprawy budowy przedszkola publicznego, bo na pewno będzie wielu zainteresowanych, a zanim i o ile w ogóle, byłoby to realne, minie spoooro czasu. A władze dzielnicy na pewno nas pokochają ;) ale muszą coś zrobić, żeby przyczynić się do cywilizacji tej okolicy. No. :)

    • Tomasz pisze:

     Przedszkole powiadasz, a czy na Espresso nie jest planowane uruchomienie klubu malucha? Wymieniają to jako jeden z benefitów tego osiedla.

     • Marta pisze:

      Jest, tylko zobacz -wklejam ze strony Ronsona, sekcja news, dot. kluba malucha na osiedlu Verdis- „Od 1 marca na Osiedlu Verdis startuje Klub Malucha. Jest to miejsce, w którym można zostawić dziecko nawet na całe popołudnie. Spędzi tam ono czas na rozwijających grach i zabawach z rówieśnikami pod okiem wykwalifikowanej opiekunki. Klub Malucha będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00. Zapraszamy!” więc ogólnie w trakcie dnia i tak trzeba będzie dać dziecko do przedszkola. Żeby nie było, mnie akurat sprawa na tę chwilę nie dotyczy, po prostu myślę przyszłościowo ;)

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.