Plan mieszkania w 3D

PoWycinek planu architektonicznegodstawowy problem osób kupujących mieszkanie na wczesnym etapie budowy osiedla jest taki, że nie mogą obejrzeć wymarzonego M. Wyjątkiem nie jest Osiedle Espresso, bo tutaj sprzedaż rozpoczęła się na bardzo wczesnym etapie.

Plany architektoniczne dają wyobrażenie o wielkości i rozmieszaniu pomieszczeń, ale ciężko z nich „wyczytać” jak mieszkanie będzie wyglądało w rzeczywistości. Tutaj z pomocą przychodzą narzędzia do komputerowego projektowania wnętrz. Niestety wszystkie dobre programy są płatne. Jeden z najczęściej wymienianych Power NET+ w swojej darmowej wersji jest mocno okrojony. Nie można na przykład określić dokładnych rozmiarów okna i jego położenia względem ścian czy podłogi.

Z pomocą przychodzi IKEA. Na ich stronie dostępny jest darmowy program do tworzenia planów 2D i 3D kuchni, łazienki czy miejsca do pracy. Wystarczy przeglądarka internetowa by móc korzystać z Ikea Home Planner 3D. Po założeniu konta, logujemy się i podajemy wymiary pomieszczenia.

W programie dostępne są meble IKEA, można zaaranżować pomieszczenie i od razu zorientować się w cenie wybranych mebli i dodatków.

Nic nie stoi na przeszkodzie by wybierając program dla kuchni, stworzyć plan kuchni, jadalni i salonu w jednym pomieszczeniu. Taki rozkład mieszkań jest teraz przeważający, w szczególności tych mniejszych do 50 m2. Istotną zaletą programu jest to, że precyzyjnie można ustalić położenie okien, drzwi i przejść, a także wymiary ścian. To wszystko zobaczymy w 3D, co ułatwi rozmieszczenie mebli. Dodatkową zaletą programu jest możliwość stawiania ścian i zmian układu pomieszczeń, co niewątpliwie uprości zaplanowanie zmian lokatorskich mieszkania na etapie budowy.

Jest też jeden mankament – brak mebli pokojowych. Tutaj to narzędzie przyda nam się tylko do ewentualnych zmian układu ścian, wnęk czy zabudowań. By określić np. odległości od łóżka, można na planie postawić zamiast niego bryłę/przeszkodę.

Stworzony plan zapisany jest na serwerach Ikea i mamy do niego dostęp przez rok od zapisania z dowolnego miejsca na ziemi – potrzebny jest tylko Internet. Dodatkowo można taki plan udostępnić znajomym czy architektowi przesyłając e-maila ze specjalnym linkiem. Adresat będzie mógł obejrzeć plan bez zakładania konta i logowania, a link działa przez 5 dni od wysłania. Możemy też mieć kilka wersji planu z różnymi wariantami mebli czy ścianek działowych. Wszystko możemy też wydrukować.

Polecam ten program, zobaczysz Twoje mieszkanie na Osiedlu Espresso w wersji 3D.

Tagi: ,
Napisano w Urządzanie mieszkania
Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

  • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.