Espresso 2 i 3 – stan prac budowlanych 12 lipca 2015

Espresso 2 ma już ukończoną konstrukcję nadziema. Trwają prace przy uszczelnianiu dachu. Przy mniejszym budynku stoją rusztowania, montowana jest stolarka okienna oraz styropianowe ocieplenie. Zdjęcia z budowy publikuje też Kalter, generalny wykonawca II etapu http://www.kalter.pl/index.php?id=47&ib=24201

Na Espresso 3 trwa budowa fundamentów. Układane są zbrojenia, które później zalewane są betonem. Uporządkowali także teren wokół osiedla od strony Wola Prestige. Wycięto drzewa i krzewy. W tym miejscu powstanie mini zielony skwer oraz wybudowana zostanie droga łącząca Jana Kazimierza z Wolską. Zrobiło się nieco pustynnie bez tej zieleni, do której wszyscy już się przyzwyczaili.

Zapisz się do newslettera i dostawaj powiadomienia o aktualizacjach na Blogu.

Aktualizacja 16.07.2015, zdjęcia budowy III etapu:

IMG_0473_1

IMG_0474_1

IMG_0475_1

 

Tagi: , ,
Napisano w Budowa, II etap budowy, III etap budowy
4 komentarze, opinie i uwagi dla “Espresso 2 i 3 – stan prac budowlanych 12 lipca 2015
 1. Ben pisze:

  „W tym miejscu powstanie mini zielony skwer oraz wybudowana zostanie droga łącząca Jana Kazimierza z Wolską”.
  Pytanie: Czy „droga” oznacza powrót do dawnej inicjatywy Ronsona (ponoć proponowali to dzielnicy), wybudowania na koszt dewelopera przedłużenia jezdnej ulicy Hubalczyków tak, aby ją połączyć z JK? Czy będzie też (oprócz jezdni) porządny chodnik (po jednej, czy obu stronach?)? I może ścieżka rowerowa?
  „Zrobiło się nieco pustynnie bez tej zieleni, do której wszyscy już się przyzwyczaili”. Nie wszyscy. Są tacy, co się cieszą z wycięcia tych chaszczy i drzew (w szczególności tego owocowego, co zaśmiecał chodnik i groził przechodniom poślizgiem), utrudniających ruch pieszy/rowerowy z JK do Wolskiej.
  Krzewy te stanowiły też azyl dla pewnego typu konsumentów napojów wyskokowych (można teraz podziwiać stosy flaszek po piwie etc., walających się w oczyszczonych z chaszczy miejscach). Ci to na pewno się „przyzwyczaili” do tej zieleni. Teraz muszą sobie poszukać innych miejsc, pewnie dalej od Espresso, czy to źle dla mieszkańców tego osiedla?
  Zresztą, połączenie JK z Wolską przez Hubalczyków i tak jest konieczne, ze względu na stale zwiększający się ruch pieszy, rowerowy i samochodowy na tym odcinku. Prawda?

  • Tomasz pisze:

   I ja tutaj nie rozważam czy wycięcie tych drzew/krzewów jest dobre czy nie. Pewnie dobre, bo ostatecznie okolica zostanie uporządkowana, będą nowe nasadzenia, znikną pijaczkowie, będziemy mieli blisko lewoskręt w Wolską, szerszy chodnik. Niezaprzeczalne jest jednak, że zmienił się nieco krajobraz w tym miejscu, do którego byliśmy przyzwyczajeni, a przynajmniej osoby, które korzystały z chodnika na Hubalczyków. Wizualizacje tego kawałka przy III etapie Ronson udostępnia w galerii http://espresso.ronson.pl/galeria_zdjec/10171/ Widać tam oprócz drogi część z miejscami postojowymi i drogą/chodnikiem osiedlowym. Wygląda to całkiem nieźle.

   • Ben pisze:

    Powtarzam: Nie wszyscy mieszkańcy Espresso – korzystający na co dzień z chodnika na Hubalczyków – byli „przyzwyczajeni” do zawężenia i utrudnienia wejścia na Hubalczyków od strony JK przez solidnie rozrośniętą mirabelkę, której niskie, rozłożyste gałęzie utrudniały korzystanie z chodnika na początkowym jego kilkumetrowym odcinku (wyłupienie oka przez badyl to średnia przyjemność), a ziemia zasłana owocami nie dość, że brudziła buty, to jeszcze rozdeptane owoce groziły poślizgiem. W efekcie trzeba było wchodzić na boczne klepisko przy Wola Prestige, co miało dwie wady: ryzyko rozjechania pieszego przez cyklistów, oraz brnięcia w błocie w razie deszczu.
    Poza tym, wcale nie wszyscy Espressiacy przyzwyczaili się do trunkowego towarzystwa okupującego okolice chaszczy i wysokiego drzewa w miejscu, gdzie zaczyna się asfalt Hubalczyków.
    Można jeszcze dodać, że nie wszyscy (korzystający z chodnika Hubalczyków) mieszkańcy uważają, aby okolica Espresso zaczęła przypominać „pustynię” z powodu wycięcia tych chaszczy. No chyba, że wykonawca III etapu Espresso usypie na Hubalczyków jakieś porządne wydmy.
    I jeszcze jedna życzliwa rada: dobrze jest nie wypowiadać się w imieniu „wszystkich” nie mając do tego żadnego upoważnienia, choćby dlatego, że wtedy uniknie się takich dyskusji, jak niniejsza.
    PS. Do tej pory (chyba) nie udostępniono nigdzie projektu Hubalczyków, więc moje pytania pozostają aktualne. Na wymienionych wizualizacjach mało co widać.

Ankieta

W której klatce Osiedla Espresso zamieszkasz?

 • Zanim zapiszemy Twój głos, odowiedz na pytanie - jak nazywa się centrum handlowe położone najbliżej osiedla?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Zapisz się do newslettera
Będziesz musiał/-a aktywować subskrypcję klikając na link, który wyślemy Ci w wiadomości e-mail.